Project

Constructieve feedbackcultuur op nieuwsredacties

Christelijke Hogeschool Ede heeft subsidie ontvangen vanuit de subsidieregeling Onderzoek naar de journalistieke praktijk: open aanvraag 2024-2026. In samenwerkingsverband met Nederlands Dagblad en NRC Handelsblad. De projectperiode voor dit onderzoek is 15-01-2025 tot 30-11-2025.

Het voorgestelde onderzoek behelst het inventariseren van de opbrengsten en valkuilen van een constructieve feedbackcultuur (cfc) op nieuwsredacties, door middel van actieonderzoek.

Het doel hiervan is inzicht te krijgen in welke stappen er nodig zijn om zo’n cultuur handen en voeten te geven dan wel te versterken binnen journalistieke organisaties, met bijzondere aandacht voor dialogisch leiderschap.

De resultaten van dit onderzoek bestaan uit concrete interventies, die bij kunnen dragen om een cfc te realiseren dan wel te optimaliseren, teneinde mentaal welzijn, kwaliteit en innovatie op redacties te verbeteren en daarmee bij te dragen aan toekomstbestendige journalistiek.